Lepšia predstava o výsledku, zvyšená efektivita práce, presnejšie stanovený rozpočet a postup práce.
Zabezpečenie optimálneho fungovania, bezpečnosť, predĺženie životnosti systému, záruka.
Servis môže prinášať množstvo výhod pre majiteľov ako napríklad prevencia problémov...
Smart systémy sú navrhnuté tak, aby boli čo najefektívnejšie. Využívajú technológie, ako sú senzory...
Podlahové kúrenie so suchým systémom je jednou z variant podlahového kúrenia, kde sa k vykurovaniu používa teplý vzduch, ktorý sa cez rúry privádza pod podlahu. Medzi hlavné výhody podlahového kúrenia s suchým systémom patria:
Rýchle zahriatie miestnosti: Suchý systém podlahového kúrenia má oveľa kratšiu dobu nárastu teploty, čo znamená, že sa miestnosť rýchlejšie zahreje a dosiahne sa požadovaná teplota.
Ekonomické: Suchý systém podlahového kúrenia je ekonomickým riešením pre vykurovanie miestností, pretože používa menšie množstvo energie na vykurovanie miestnosti ako tradičné kúrenie radiátormi.
Estetický vzhľad: Suchý systém podlahového kúrenia nezaberá veľa miesta a je veľmi diskrétny, čo znamená, že nezasahuje do vzhľadu miestnosti.
Jemné rozloženie tepla: Teplý vzduch cez rúry je jemne rozptýlený po celej ploche miestnosti, čo zabezpečuje rovnomerné a príjemné rozloženie tepla.
Ľahká montáž: Montáž suchého systému podlahového kúrenia je veľmi jednoduchá a nevyžaduje veľa času ani nákladov.
Celkovo možno povedať, že suchý systém podlahového kúrenia je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú rýchle, ekonomické, estetické a pohodlné kúrenie pre svoj domov alebo kanceláriu.
Suchý spôsob inštalácie podlahového vykurovania je určený pre nízke konštrukčné výšky podláh a zníženie celkovej váhovej záťaže. Predstavuje ideálnu náhradu betónových a anhydridových poterov. Suchý spôsob disponuje hmotnosťou 38,25 kg/m2 a jeho celková konštrukčná výška je od 55mm.
Systém suchého podlahového vykurovania sa používa prevažne v rekonštrukciách všade tam, kde je potrebná flexibilnejšia tepelná reakcia- t.j. kratšia tepelná zotrvačnosť, kratšie nábehové časy, pružnejšia regulácia teploty v miestnosti. Už do 30 minút dosahuje podlaha 23°C čo je v porovnaní so 110 minútami u klasických „mokrých“ poteroch výrazná úspora energie a lepšia reakčná schopnosť na zmenu teploty.
Systém pozostáva z tvrdenej polystyrénovej platne s vopred extrúdovanými drážkami. Drážky slúžia na uloženie tepol-vodivých roznášacích plechov, ktoré sú trvalo prispôsobené pre upnutie rúrky. Úlohou teplo-vodivých plechov je odovzdávanie tepla od vykurovacej rúrky do vrchnej vrstvy podlahy. Medzi vrchnou krytinou a teplo-vodivými plechmi je tenká PE fólia. Obvodové steny sú oddelené od podlahy obvodovým dilatačným pásom.
Pri inštalácii musí byť podklad v súlade s normou DIN 18202??(….akou), t.j. väčšie nerovnosti je potrebné vyrovnať násypom (bridlica, ligium a podobne, menšie nerovnosti upraviť náterovým tmelom. Drevené trámy nesmú pružiť (v opačnom prípade je potrebná ich fixácia). Pod systémovou dosku treba vložiť protisypovú zábranu v zmysle priedušnej aktívnej vrstvy a podlahové vykurovanie inštalovať medzi drevené trámy.